3 Günlük Küçükkuyu Tatil Planı

Küçükkuyu'da birbirinden güzel tatil alternatifleri vardır. Sizler için 3 günlük tatil planı önerisi oluşturduk. 3 gün sonunda Küçükkuyu ve civarında bir çok yeri gezmiş olacaksınız.

Küçükkuyu’da birbirinden güzel tatil alternatifleri vardır. Sizler için 3 günlük tatil planı önerisi oluşturduk. 3 gün sonunda Küçükkuyu ve civarında bir çok yeri gezmiş olacaksınız.

1. Gün

Sabahtan yola çıkarak 25 km uzaklıktaki Behramkale – Assos giderek ilk günü burada geçirmenizi öneririz. Yaklaşık 1 saatlik yolun ardından köye vardığınızda güzel bir köy kahvaltısı yapabilirsiniz. Ya da dilerseniz Assos yolu üzerinde denize sıfır konumdaki Gulet RestaurantAydede Balık Evi ya da Mavizeytin Beach Club‘ta kahvaltınızı yapabilirsiniz. Kahvaltının ardından köyün içerisinde biraz gezip hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Yine köyün içerisinden tarihi antik kalıntıları ve manzarayı izlemek için ören yerine giriş yapabilirsiniz. Burada muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Burayı gezmeyi tamamladıktan sonra Assos limanına doğru inebilirsiniz. Yol üzerindeki antik tiyatroya uğrayabilirsiniz. Limana indiğinizde buradaki dondurmacıların dondurmaları muhteşemdir, tadına bakabilirsiniz. Limanındaki moladan sonra denize girmek için Kadırga Koyu‘na geçebilirsiniz. Kadırga Koyu’nda mavi bayraklı tertemiz denizin tadını çıkarttıktan sonra akşam isterseniz romantik bir akşam yemeği için Assos limanındaki restaurantları isterseniz de Küçükkuyu’ya dönüş yolundaki Gulet Restaurant‘a , Aydede Balık Evi‘ine ya da Mavizeytin Beach Club‘a uğrayarak güzel bir akşam yemeği yiyerek günü tamamlayabilirsiniz. Ya da Küçükkuyu limanındaki Lita Restaurant , Yakamoz Restaurant veya Yengeç Restaurant‘ı da tercih edebilirsiniz.

2. Gün

Otelinizde yapacağınız kahvaltının ardından öğle vaktine doğru buz gibi suyuna girmek için yaklaşık 3-4 km uzaklıktaki Başdeğirmen – Mıhlı Şelalesi‘ne doğru yola çıkabilirsiniz. Şelale bölgesini iki kesim olarak bölmek gerekir. İlk kısım Başdeğirmen’in olduğu kısımdır. Buraya ilk şelale sapağını izleyerek gidebilirsiniz. Burada da suya girebilirsiniz. Ayrıca masa kiralayarak ve canlı alabalık alarak balık yiyebilirsiniz. Otopark ücretlidir. Buradan şelale bölgesine yürüyerek gidilebilmektedir ancak yol bozuktur ve yorucudur. Dilerseniz spor amaçlı kullanabilirsiniz. İkinci bölüm şelale kısmıdır. Burası biraz daha yukarı tarafta kalmaktadır. Buraya da araçla gidilebilmektedir. Otopark ve kişi başı giriş ücreti alınmaktadır. Burada cafe bulunmaktadır. Gözleme gibi yiyecekler satılmaktadır. Ayrıca mangal için de olanak vardır. Masalar da ücretlidir. Burada akan şelalenin altında buz gibi suya girebilirsiniz. Ufak bir dipnot düşmek gerekirse; çok kalabalık olan dönemlerine denk gelirseniz burasının yoğunluğu bunaltıcı olabiliyor.

3. Gün

Son günü Küçükkuyu ve yakınında bulunan köylerini gezerek değerlendirebilirsiniz. Kahvaltı için iki farklı alternatifi değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz Küçükkuyu’ya yaklaşık 2 km uzaklıktaki Küçükçetmi köyü yolu üzerinde bulunan Serinyer Kahvaltı mekanında manzara eşliğinde kahvaltı yaparak güne başlayabilirsiniz. Ya da dilerseniz Yeşilyurt köyündeki Çakır Kahvaltı Evi , Ayten Ablanın Yeri , Çınaraltı Şelale Restaurant , Yeşilyurt Han Cafe , Rakika Cafe veya Yeşilyurt Köy Konağı‘nda kahvaltınızı yapabilirsiniz. Ardından Yeşilyurt ve Adatepe köylerini gezmeye başlayabilirsiniz.  Yeşilyurt köyünü gezdikten sonra Küçükkuyu’ya 3 km uzaklıktaki Adatepe köyüne çıkabilirsiniz. Köy meydanında Zeushan‘da meşhur karadut suyunun tadına bakabilir ve keçi sütünden dondurma yiyebilirsiniz. Köyü gezdikten sonra köye 1 km uzaklıktaki Zeus Altarı‘na doğru yola çıkabilirsiniz. Buraya yürüyerek ya da at kiralayarak gidebilirsiniz. Yürüyerek yaklaşık 15 20 dk sürmektedir. Güzel bir doğa yürüyüşünün ardından muhteşem manzara ile karşılaşacaksınız. Buradaki manzaranın tadını çıkarttıktan sonra günü Küçükkuyu’da denize girerek tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz akşam yemeği için Küçükkuyu merkezindeki Küptepe Restaurant , Uysal Restaurant , Ege Lezzet Softası ya da Kekik Köfte‘yi deneyebilirsiniz. Romantik bir akşam yemeği isterseniz Küçükkuyu limanında Lita Restaurant , Yakamoz Restaurant veya Yengeç Restaurant da tam size göre olacaktır. Romantik akşam yemeği önerilerimiz için Küçükkuyu’da Romantik Akşam Yemeği İçin Öneriler yazımızı inceleyebilirsniz.

Free Avada WordPress Theme is the ultimate multi-purpose WordPress theme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir