3 Günlük Küçükkuyu Tatil Planı

Küçükkuyu'da birbirinden güzel tatil alternatifleri vardır. Sizler için 3 günlük tatil planı önerisi oluşturduk. 3 gün sonunda Küçükkuyu ve civarında bir çok yeri gezmiş olacaksınız.

Küçükkuyu’da birbirinden güzel tatil alternatifleri vardır. Sizler için 3 günlük tatil planı önerisi oluşturduk. 3 gün sonunda Küçükkuyu ve civarında bir çok yeri gezmiş olacaksınız.

1. Gün

Sabahtan yola çıkarak 25 km uzaklıktaki Behramkale – Assos giderek ilk günü burada geçirmenizi öneririz. Yaklaşık 1 saatlik yolun ardından köye vardığınızda güzel bir köy kahvaltısı yapabilirsiniz. Kahvaltının ardından köyün içerisinde biraz gezip hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Yine köyün içerisinden tarihi antik kalıntıları ve manzarayı izlemek için ören yerine giriş yapabilirsiniz. Burada muhteşem fotoğraf çekebilirsiniz. Burayı gezmeyi tamamladıktan sonra Assos limanına doğru inebilirsiniz. Yol üzerindeki antik tiyatroya uğrayabilirsiniz. Limana indiğinizde buradaki dondurmacıların dondurmaları muhteşemdir tadına bakabilirsiniz. Limanındaki moladan sonra denize girmek için Kadırga Koyu‘na geçebilirsiniz. Kadırga Koyu’nda mavi bayraklı tertemiz denizin tadını çıkarttıktan sonra akşam isterseniz romantik bir akşam yemeği için Assos limanındaki restaurantları isterseniz de Küçükkuyu’ya dönüş yolundaki Gulet Restaurant‘a uğrayarak güzel bir akşam yemeği yiyerek günü tamamlayabilirsiniz.

2. Gün

Otelinizde yapacağınız kahvaltının ardından öğle vaktine doğru buz gibi suyuna girmek için yaklaşık 3-4 km uzaklıktaki Başdeğirmen – Mıhlı Şelalesi‘ne doğru yola çıkabilirsiniz. Şelale bölgesini iki kesim olarak bölmek gerekir. İlk kısım Başdeğirmen’in olduğu kısımdır. Buraya ilk şelale sapağını izleyerek gidebilirsiniz. Burada da suya girebilirsiniz. Ayrıca masa kiralayarak ve canlı alabalık alarak balık yiyebilirsiniz. Otopark ücretlidir. Buradan şelale bölgesine yürüyerek gidilebilmektedir ancak yol bozuktur ve yorucudur. Dilerseniz spor amaçlı kullanabilirsiniz. İkinci bölüm şelale kısmıdır. Burası biraz daha yukarı tarafta kalmaktadır. Buraya da araçla gidilebilmektedir. Otopark ve kişi başı giriş ücreti alınmaktadır. Burada cafe bulunmaktadır. Gözleme gibi yiyecekler satılmaktadır. Ayrıca mangal için de olanak vardır. Masalar da ücretlidir. Burada akan şelalenin altında buz gibi suya girebilirsiniz. Ufak bir dipnot düşmek gerekirse; çok kalabalık olan dönemlerine denk gelirseniz burasının yoğunluğu bunaltıcı olabiliyor.

3. Gün

Son günü Küçükkuyu ve yakınında bulunan köylerini gezerek değerlendirebilirsiniz. Küçükkuyu’ya yaklaşık 2 km uzaklıktaki Küçükçetmi köyü yolu üzerinde bulunan Serinyer Kahvaltı mekanında manzara eşliğinde kahvaltı yaparak güne başlayabilirsiniz. Ardından dilerseniz Küçükçetmi köyünü kısaca gezebilirsiniz. Ancak asıl olarak Yeşilyurt ve Adatepe köylerini gezmeyi planlayacağız. Kahvaltı sonrasında Küçükkuyu’ya yaklaşık 3-4 km uzaklıktaki Yeşilyurt köyüne geçerek burada ufak bir gezi yapabilir ve meydandaki cafede kahvenizi içebilirsiniz. Burayı gezdikten sonra Küçükkuyu’ya 3 km uzaklıktaki Adatepe köyüne çıkabilirsiniz. Köy meydanında Zeushan‘da meşhur karadut suyunun tadına bakabilir ve keçi sütünden dondurma yiyebilirsiniz. Köyü gezdikten sonra köye 1 km uzaklıktaki Zeus Altarı‘na doğru yola çıkabilirsiniz. Buraya yürüyerek ya da at kiralayarak gidebilirsiniz. Yürüyerek yaklaşık 15 20 dk sürmektedir. Güzel bir doğa yürüyüşünün ardından muhteşem manzara ile karşılaşacaksınız. Buradaki manzaranın tadını çıkarttıktan sonra günü Küçükkuyu’da denize girerek tamamlayabilirsiniz.

Free Avada WordPress Theme is the ultimate multi-purpose WordPress theme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.