Lokanta Lita

Bir lokantadan fazlası..

Lokanta Lita

Lita, Kaz dağlarının Ege deniziyle bütünleştiği ve tarihi dokusuyla bizi geçmişe götüren küçük bir balıkçı kasabası olan, Küçükkuyu’da sizlere hizmet vermektedir. Küçükkuyu’nun en eski binalarından birisini (eski bir zeytinyağı fabrika deposu) tarihi dokusunu bozmadan restore ettik. Lita ismini, Amaranthus Viridis ailesini ait bir bitki olan Vlita’ dan almıştır. Yunan mutfağında sıkça kullanılan bu bitki, yüzlerce yıldır dünyanın çeşitli ülkelerinin mutfaklarında yer almaktadır. ‘’Dört mevsim Lita’’ sloganı ile yola çıkan Lita, dönemsel olarak yenilenen menüleri ile her mevsime özgü tatları sizlerle buluşturmaktadır. Yemek menüsünün yanında, inandığımız şaraplarında bulunduğu zengin içki menümüzle, sizleri Lita’ya beklemekteyiz.

Kuzey Ege ve Assos’un gastronomik restaurantı Lita’nın menülerini ise, geleneksel lezzetlerimizi yeni bir bakış açısıyla, şef Burak Aloğlu yorumlamaktadır. Genç, yetenekli Şef Burak Aloğlu ve dinamik ekibi, yerel üreticilerden temin ettikleri taze ve organik ürünlerle, günlerce süren bir çalışmanın sonucunda menüleri hazırlamaktadırlar. Şef Burak Aloğlu’nun kurduğu mutfak ekibi, yerel ve dünya mutfaklarını yenilikçi bir tarzda yorumlamaktadırlar. Dört mevsim yenilenen menüsü ile misafirlerini ağırlayan Lita, doğanın verdiklerini bizlere sunuyor.

 

1 review

  1. Ortam ve Yemekler Mükemmel

    Ortamı, mezeleri ve özel yemekleriyle Küçükkuyu’da en iyi restaurantlardan birisi..

Rate and write a review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ege’nin Başladığı Yer Küçükkuyu

Huzurun başkenti Küçükkuyu Ayvacık ilçesine bağlı Çanakkale'de şirin bir beldedir. Her yıl on binlerce insan bu şirin beldeye tatil yapmak ve stres atmak için gelmektedir. Kazdağlarının eteklerinde bu doğa harikası beldeye sırf dünyadaki en zengin ikinci oksijen kaynağı havası olması sebebiyle bile gelinmelidir. Tarihi dokusunu koruyan köyleri, Yunan döneminden kalma yapıları, mavi bayraklı denizi ile Küçükkuyu her geçen gün tatilciler tarafından daha fazla farkedilmekte ve tercih edilmektedir. Küçükkuyu, otelleri, apart daireleri, villaları, bungalow evleri ile ziyaretçilerine bir çok alternatif konaklama olanağı sunmaktadır. Küçükkuyu'da, Küçükkuyu otelleri doğa ile içiçe olabildiği gibi denize sıfır olarak da misafirlerine olanaklar sunmaktadır. Küçükkuyu'da otel fiyatları 100-150 TL bandından başlayıp 400-500 TL bandına kadar çıkabilmektedir. Bu bakımdan herkesin bütçesine göre Küçükkuyu'da otel bulabilmesi mümkündür. Küçükkuyu'ya kalabalık aile olarak gelmek isterseniz apart daireleri tercih edebilir ve konaklama maliyetinizi azaltabilirsiniz. Eğer bireysel ya da eşiniz ve çocuklarınızla gelirseniz Küçükkuyu otellerini tercih edebilirsiniz. Küçükkuyu otelleri yarım pansiyon, tam pansiyon ve her şey dahil konseptlerinde seçenekler sunabilmektedir. Küçükkuyu Otellerini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca Küçükkuyu'ya yakın konumdaki Yeşilyurt Otelleri ve Adatepe Otelleri'ni de inceleyebilir, dilerseniz köy havası eşliğide unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Küçükkuyu'da ayrıca güzel bir köy kahvaltısı yapmayı ve restaurantlarında lezzetli ege yemeklerini tatmayı unutmayın.