Küçükkuyu’daki En İyi Plajlar

Küçükkuyu'daki plaj alternatifleri

Yaz tatili denilince akla ilk gelen denize girmek, kum ve güneş geliyor. Küçükkuyu tüm bunlar için harika bir yer. Güneşi bunaltmaz ve kum ve ufak taşlık olan denizleri çoktur. Ayrıca denizi temizdir ve bazı bölgeler mavi bayraklıdır.

Küçükkuyu’da deniz için bir çok alternatif bulunmaktadır. Öncelikle mavi bayraklı bölgeleri tercih etmek isterseniz mıhlı bölgesindeki denizi tercih edebilirsiniz. Ayrıca biraz daha şehirden uzak yer düşünürseniz Küçükkuyu’ya yaklaşık 20 km uzaklıktaki Kadırga Koyu‘nu tercih edebilirsiniz.

Kadırga Koyu

Küçükkuyu’dan ayrılmak istemiyorsanız Küçükkuyu merkezden Mıhlı mevkisine doğru giderken sağ tarafta bulunan beach cafe mekanlarında denize girebilirsiniz. Buraların denizi genellikle kıyısı 5-10 metre kadar ufak taşlı sonrasında kumdur ve kum olan kısımlar yetişkin bir insanın boyunu 15-20 metre kadar geçmeden sürer. Buralarda denize girebilir ve rüzgar sörfü ve deniz voleybolu gibi çeşitli su sporları aktivitelerini yapabilirsiniz. Ayrıca kıyıdaki cafelerden içecek ve yiyecek alabilir şezlong kiralayabilirsiniz. Buradaki cafelerde kağıt oyunları ve okey gibi yaş oyunları, ayrıca langırd gibi çeşitli makine oyunları oynayabilirsiniz. Gençler daha çok buradaki mekanları tercih etmektedirler.

Küçükkuyu limanında da denize girebilirsiniz. Limanın doğu kısmında denize girebileceğiniz yer vardır. Ancak burada denize beton üzerinden ve direk boyu geçecek şekilde girebilirsiniz. Yüzme bilmeyenler için uygun değildir. Burada bazı otellerin yerleri de bulunmaktadır dilerseniz şezlong da kiralayabilirsiniz. Yengeç Otel & Restaurant‘tan şezlong kiralayabilir, içecek ve yiyecek siparişi verebilirsiniz. Liman gemilerin uğrak yeri olmasından dolayı açık deniz kadar temiz olmayabilir.

Küçükkuyu limanının batı tarafında limanın bitiminde Küçükkuyu Halk Plajı bulunmaktadır. Burası limandaki cafelere yakın olduğundan dolayı avantajlı konumdadır. Küçükkuyu yerel halkı genellikle burayı tercih etmektedir. Buranın plajı ve denizi kumdur ve yaklaşık 50 metre kadar insan boyunu geçmez. Yaz döneminin kalabalık olmasından dolayı tercih etmeniz durumunda kalabalıktan bunalabilirsiniz.

Küçükkuyu limanının batısına doğru Halk plajının ilerisinde Çam Mahallesi olarak da bilinen bölgede kayalık kesimden kum denize girebilirsiniz. Buradaki yerler her ne kadar özel mülk gibi olsa da özel mülk olması yasalar gereği uygun değildir. Karşılıklı saygı çerçevesinde uygun olan yerlerden denize girebilirsiniz. Kayalıktan kum denize girebilirsiniz. Denizi temizdir ve 5-10 metre kadar insan boyunu geçmez.

Küçükkuyu Çam Mahallesi

Küçükkuyu’dan Assos’a giderken sol tarafta kalan deniz kıyılarında da denize girebilirsiniz. Liman taşı olarak da bilinen bölgede ister paralı mekanları tercih edebilir ve şezlong kiralayabilirsiniz, isterseniz de yanınızda getirdiğiniz hasırları sererek ücretsiz olarak değerlendirebilirsiniz. Küçükkuyu’dan Assos’a giderken sırasıyla Gulet Restaurant & Garden Beach , Çakır Beach , Güneş Beach Restaurant , Assos Rüya Motel , Mavizeytin Beach Club, Memo’s Garden Butik Otel, Les Olives Garden , Cihat Ustanın Yeri ve Aydede Balık Evi keyifli bir gün geçirmek ve plaj keyfini doyasıya yaşayabilmek için uğranabilecek en iyi mekanlardandır.

Buranın sahili taşlıktır ve denizi de 10 metre kadar önce taşlık sonrasında ise kumdur. Kum kısım yer yer boyu geçer. Denizi etrafta fazla yerleşim olmamasından dolayı oldukça temizdir.

Küçükkuyu’nun En İyi Plajları

Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir