Sabunhane Cafe & Restaurant

1870'ten gelen lezzetler..

As Antik Zeytinyağı Fabrikası Sabunhane Cafe & Restaurant

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde Küçükkuyu beldesinde, 1870’den günümüze Girit mübadili bir aile işletmesidir.
Üç dönüm bir arazi içerisinde bulunan eski Zeytinyağı Fabrikası ve sabunhane olan işletmeyi 3 bölüm’den oluşan bir mekana çevrilmiştir. Sabunhane Showroom, Sabunhane Bahçe, Sabunhane Mutfak.
Sabunhane Bahçe : Zeytin ağaçlarının içerisinde huzur ile yemeğinizi yiyeceğiniz yaz sıcaklarında serinleyebilir, bahçesinden dalından kopardığınız dometes, biber ve mevsim sebzeleri ile keyifli zaman geçirebilir, ayrıca kütüphane bölümünden istediğiniz kitabı seçip okuyabilirsiniz.
Sabunhane Showroom : Kendi üretimleri olan Ödüllü Mavras Zeytinyağları, doğal zeytinyağlı sabunlar ,keçeli sabunlar ,zeytin ağacından yapılmış özel tasarım ürünler.
Sabunhane Mutfak : Zeytinyağlı Girit mutfağı yemekleri, Girit kahvaltı, koloçita böreği, Mavrazade limonata vb. özel lezzetler.

Serpme kahvaltı kişi başı 40 TL’dir.

Ürünlerimiz

 • Çorba Çeşitleri
 • Izgara Çeşitleri
 • Girit Kahvaltısı
 • Gözleme
 • Mantı
 • Pizza
 • Hamburger
 • Meze Çeşitleri
 • Salata Çeşitleri
 • Zeytinyağlılar
 • Tatlı Çeşitleri
 • Meyveler
 • İçecek Çeşitleri

4 reviews

 1. Herkesin Görmesini Tavsiye Ediyorum

  İki gün önce eşimle birlikte Antik sabunhaneyi ziyaret ettik son derece ilgili anlayışlı ve aydınlatıcı bir misafirpervelikle karşılaştık çok güzel bir imalathane tamamen natürel mis gibi sabun kokusu alışveriş yapmasanız bile size gösterilen ilgi ve anlayışın huzuruyla ayrılıyorsunuz sabunhaneden herkesin görmesini tavsiye ediyorum

 2. Harika

  Harika….❤️🌷❤️🌷❤️🌷❤️🌷

 3. Çök güzel

  Çok güzel bir hafta önce gitim yarın birdaha gitmeyi düşünüyorum

 4. Harika

  Çok hoşuma gitti 4 kuşaktan gelen bir aile ve bayan Melda As hanım bize çok ilgi gösterdi çok teşekkür ederiz sizede tavsiye ederim

Rate and write a review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ege’nin Başladığı Yer Küçükkuyu

Huzurun başkenti Küçükkuyu Ayvacık ilçesine bağlı Çanakkale'de şirin bir beldedir. Her yıl on binlerce insan bu şirin beldeye tatil yapmak ve stres atmak için gelmektedir. Kazdağlarının eteklerinde bu doğa harikası beldeye sırf dünyadaki en zengin ikinci oksijen kaynağı havası olması sebebiyle bile gelinmelidir. Tarihi dokusunu koruyan köyleri, Yunan döneminden kalma yapıları, mavi bayraklı denizi ile Küçükkuyu her geçen gün tatilciler tarafından daha fazla farkedilmekte ve tercih edilmektedir. Küçükkuyu, otelleri, apart daireleri, villaları, bungalow evleri ile ziyaretçilerine bir çok alternatif konaklama olanağı sunmaktadır. Küçükkuyu'da, Küçükkuyu otelleri doğa ile içiçe olabildiği gibi denize sıfır olarak da misafirlerine olanaklar sunmaktadır. Küçükkuyu'da otel fiyatları 100-150 TL bandından başlayıp 400-500 TL bandına kadar çıkabilmektedir. Bu bakımdan herkesin bütçesine göre Küçükkuyu'da otel bulabilmesi mümkündür. Küçükkuyu'ya kalabalık aile olarak gelmek isterseniz apart daireleri tercih edebilir ve konaklama maliyetinizi azaltabilirsiniz. Eğer bireysel ya da eşiniz ve çocuklarınızla gelirseniz Küçükkuyu otellerini tercih edebilirsiniz. Küçükkuyu otelleri yarım pansiyon, tam pansiyon ve her şey dahil konseptlerinde seçenekler sunabilmektedir. Küçükkuyu Otellerini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca Küçükkuyu'ya yakın konumdaki Yeşilyurt Otelleri ve Adatepe Otelleri'ni de inceleyebilir, dilerseniz köy havası eşliğide unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Küçükkuyu'da ayrıca güzel bir köy kahvaltısı yapmayı ve restaurantlarında lezzetli ege yemeklerini tatmayı unutmayın.