Mavras Zeytinyağı

Mavras, zeytine emeğini veren bir neslin hikayesinin markalaşmasıdır…

Mavras Zeytinyağı

Mavras; Mavrazade Girit Adasındaki aile adımız. As; Türkiye Cumhuriyeti’ne mübadele ile geldiğimizde soyadı kanunu ile 1934’te verilen soyadımız. Mavras ise Mavrazade ile As aile ismimizin birleşimidir. Zeytinin gölgesinde Girit’ten Küçükkuyu’ya göç eden bir ailenin markasıdır. Bir neslin hikayesidir.

2020 yılında Amerika ve İtalya’da düzenlenen zeytinyağı yarışmalarında 3 altın 2 gümüş madalya alan zeytinyağlarımız ile gurur duyuyoruz.

Ürünlerimizin kalitesi; uzun ömürlü ve inatçı zeytin ağaçlarımızdan gelir. Dünyanın oksijen kaynağı, Kazdağlarının eteklerinde, güneşe dik yamaçlarda, kuzey rüzgarlarına kapalı olarak yetişen zeytinlerimiz dalında lezzetin doğallığını kazanır. Küçükkuyu bölgesi zeytinlerinden elde edilen zeytinyağlarımız; vahşi lezzetin süslediği yumuşaklık hissi ile damağınızı şenlendirerek sizleri arındıracaktır.

Ürünlerimiz

  • Naturel Sızma Zeytinyağı
  • Zeytin Çeşitleri
  • Zeytinyağı Sabunu
  • Limon Kekiği

Yorum bırakabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ege’nin Başladığı Yer Küçükkuyu

Huzurun başkenti Küçükkuyu Ayvacık ilçesine bağlı Çanakkale'de şirin bir beldedir. Her yıl on binlerce insan bu şirin beldeye tatil yapmak ve stres atmak için gelmektedir. Kazdağlarının eteklerinde bu doğa harikası beldeye sırf dünyadaki en zengin ikinci oksijen kaynağı havası olması sebebiyle bile gelinmelidir. Tarihi dokusunu koruyan köyleri, Yunan döneminden kalma yapıları, mavi bayraklı denizi ile Küçükkuyu her geçen gün tatilciler tarafından daha fazla farkedilmekte ve tercih edilmektedir. Küçükkuyu, otelleri, apart daireleri, villaları, bungalow evleri ile ziyaretçilerine bir çok alternatif konaklama olanağı sunmaktadır. Küçükkuyu'da, Küçükkuyu otelleri doğa ile içiçe olabildiği gibi denize sıfır olarak da misafirlerine olanaklar sunmaktadır. Küçükkuyu'da otel fiyatları 100-150 TL bandından başlayıp 400-500 TL bandına kadar çıkabilmektedir. Bu bakımdan herkesin bütçesine göre Küçükkuyu'da otel bulabilmesi mümkündür. Küçükkuyu'ya kalabalık aile olarak gelmek isterseniz apart daireleri tercih edebilir ve konaklama maliyetinizi azaltabilirsiniz. Eğer bireysel ya da eşiniz ve çocuklarınızla gelirseniz Küçükkuyu otellerini tercih edebilirsiniz. Küçükkuyu otelleri yarım pansiyon, tam pansiyon ve her şey dahil konseptlerinde seçenekler sunabilmektedir. Küçükkuyu Otellerini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca Küçükkuyu'ya yakın konumdaki Yeşilyurt Otelleri ve Adatepe Otelleri'ni de inceleyebilir, dilerseniz köy havası eşliğide unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Küçükkuyu'da ayrıca güzel bir köy kahvaltısı yapmayı ve restaurantlarında lezzetli ege yemeklerini tatmayı unutmayın.