Hüseyin Meral Zeytinyağ & Sanat Evi & Cafe

Küçükkuyu’nun Adatepe köyünde, tarih ve doğanın buluştuğu bu cenette, Hüseyin Meral; Galatasaray Lisesi, Paris Güzel Sanatlar, 25 sene Paris yaşamı, Afrika (Sahra Çölü) ve Uzak Doğu dahil olmak üzere 38 ülkedeki yaşam birikimini ürünlerine yansıtmış, zeytin sütü adının Türk literatürüne geçmesini sağlamıştır. Zeytinyağ ve Sanat Evi’ne sizleri bekliyor, sohbetlerimiz ile bir zaman yolculuğuna çıkmaya davet ediyoruz.

Zeytinyağımız Edremit Körfezi Kaz Dağı eteklerinde 300-400 metre yükseklikte yaşayan fotosentezini yayla havasında gerçekleştiren zeytin ağaçlarından elde edilmektedir. Tek tek elle toplanan yemeklik zeytinler aynı gün eski usul taş değirmende ezilir. Zeytinyağ kara suyundan ve posasından arındırılırken kesinlikle santrifüj kullanılmaz. Kaydırma ve decantation (durultma-arıtma) usulu ile temizlenir. Avrupa gıda tüzüğüne uygun krom nikel çelik kapalı kazanlarda ışıksız ve klimalı ortamda saklanır.

Ürünlerimiz

  • Eski Usul Taş Değirmen Zeytinyağları
  • Zeytin Sütü
  • Zeytin Çeşitleri
  • Zeytinyağ Sabunu
  • Zeytinyağlı Profiterol

Değerlendirin ve yorum yazın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ege’nin Başladığı Yer Küçükkuyu

Huzurun başkenti Küçükkuyu Ayvacık ilçesine bağlı Çanakkale'de şirin bir beldedir. Her yıl on binlerce insan bu şirin beldeye tatil yapmak ve stres atmak için gelmektedir. Kazdağlarının eteklerinde bu doğa harikası beldeye sırf dünyadaki en zengin ikinci oksijen kaynağı havası olması sebebiyle bile gelinmelidir. Tarihi dokusunu koruyan köyleri, Yunan döneminden kalma yapıları, mavi bayraklı denizi ile Küçükkuyu her geçen gün tatilciler tarafından daha fazla farkedilmekte ve tercih edilmektedir. Küçükkuyu, otelleri, apart daireleri, villaları, bungalow evleri ile ziyaretçilerine bir çok alternatif konaklama olanağı sunmaktadır. Küçükkuyu'da, Küçükkuyu otelleri doğa ile içiçe olabildiği gibi denize sıfır olarak da misafirlerine olanaklar sunmaktadır. Küçükkuyu'da otel fiyatları 50-100 TL bandından başlayıp 300-400 TL bandına kadar çıkabilmektedir. Bu bakımdan herkesin bütçesine göre Küçükkuyu'da otel bulabilmesi mümkündür. Küçükkuyu'ya kalabalık aile olarak gelmek isterseniz apart daireleri tercih edebilir ve konaklama maliyetinizi azaltabilirsiniz. Eğer bireysel ya da eşiniz ve çocuklarınızla gelirseniz Küçükkuyu otellerini tercih edebilirsiniz. Küçükkuyu otelleri yarım pansiyon, tam pansiyon ve her şey dahil konseptlerinde seçenekler sunabilmektedir. Küçükkuyu Otellerini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.
Küçukkuyu 17980 Adatepe Köyü
Yol Tarifi Al